Kiralık Özel Ambulans

Kiralık özel ambulans Hizmeti

Kiralık Özel Ambulans artık sadece tıbbi müdahale yapmıyor. Her ne kadar ambulans denince akla ilk gelen şeyin hasta ya da yaralıya müdahale edilmesi olsa da ambulanslar artık nakil ya da taşıma görevini de üstleniyorlar.

Ümraniye Özel Ambulans Hizmeti

Ülkemizde neredeyse 40 yıldır özel ambulans hizmetleri verilmektedir. Bu durum yasal olarak resmî gazetede de yayınlanmış ve sadece özel ambulans hizmetini gerekli prosedürleri geçerek ruhsat almaya hak kazanmış kişi ya da kurumlar yapabilir. Özel ambulans hastayı yalnızca taşıma görevini üstlenir yani il içi ya da il dışı hasta taşınarak nakil işlemi gerçekleştirilir.

Ümraniye Hasta Nakil Ambulans Hizmeti

Nakil işlemi gerçekleştiren aracın ambulans olma statüsü kazanmış olmadı şarttır ve kacak ya da yasal olmayan herhangi bir yol ile bu işlem yapılamaz ve yapıldığı takdirde cezai yaptırımlara tabi tutulur. Nakil işlemlerini gerçekleştirmek adına kiralık özel ambulans tahsis edilmelidir.

Ümraniye Ambulans Numarası Nereden Bulabilirim

Hastalara özel ambulanslarda hizmet ilk olarak Ankara’da verilmiştir. Neredeyse kırk yıl önce Ankara’da başlanılan bu işlem ülkemizin her yerinde günümüzde mevcuttur. Talep doğrultusunda kiralık özel ambulans tahsis edilebilir. Ambulanslar başka bir araçtan ambulansa dönüştürülemezler ve  araçların fiziki uyum koşulları illerin trafik şubelerince incelenerek uyluğun görülür ve bu doğrultuda gerekli makamlara başvurulara yapılarak ruhsat alma işlemi uygulanır. Ruhsatı alan her ambulans istediği sürece hizmet verebilir diye bir kural yoktur. Ambulanslar il acil sağlık müdürlüklerince denetime tabi tutulur ve eğer fiziki koşullarda bozulma olmuşsa trafikten ambulans olarak men edilir.

Ümraniye Kiralık Ambulans Hizmeti

Bu sebeple kiralık özel ambulans tahsis  etmek isteyenler ambulansların bu prosedüre uyup uymadığını kontrol etmelidir. Unutmamalı ki taşınan bir candır ve bu cana taşıma sırasında bir zarar gelmemeli ve beklenmedi bir durum gerçekleştiğinde ise fiziki koşullar el vermeli ve bu ekipmanlar doğrultusunda sağlık personeli müdahale etmelidir. Kışlaca diyebiliriz ki bu tarz hizmetleri veren kurumlar her ilimizde mevcuttur ve her ilin kendi içerisinde ortalama bir fiyat endeksi vardır ve bu endeksin üzerine çıkılması mümkün değildir. Taşıma işlemine ek olarak eğer tıbbi ekipman kullanıldıysa bunların ücreti sizlerden alınır.

Kiralık Ambulans

Özel ambulans hizmetleri ülkemizde yaklaşık 40 yıldır verilmektedir. İlk özel ambulans hizmeti Ankara’da bir kurum tarafından verilmiştir. Özel ambulans kullanma yetkinliğine sahip bir şoför olması gerekir ve bununla birlikte içerisinde en az bir tane profesyonel anlamda gelişmiş bir sağlık personeli olmalıdır. Ambulanslar genel itibariyle hastaya müdahale eder fakat kişi ya da kurumlarca verilen özel hizmetler sınıfındaki ambulanslar sadece transport olarak yani taşımacı olarak kullanılır.  Bu taşıma işlemi il içi ya da iller arası olabilir. Kiralık özel ambulans bu işlemi yapmak amacıyla tahsis edilen araçlardır. Bu araçların kullanımı kanunlarımızda mevcuttur ve gerekli prosedürler tamamlanması neticesinde ambulanslar trafiğe çıkarak kiralık özel ambulans vasfını kazanırlar.

Ümraniye Kiralık Ambulans

Bir araç ticari kazanç elde edebilmek amacıyla ambulansa çevrilemez.  Çevrilmesi durumunda ambulans için yeterli görülmez. Fiziki ve teknik anlamda ambulans olabilme vasfına sahip olmalıdır ve buna kara veren yetkili merci illerin trafik şubeleridir. Trafik şubelerde ambulans olmaya uygun görülen araçlar prosedürü takip ederek ruhsat alabilir.  Bu ruhsat alma işlemi sadece ambulans görevini yapabilmesi için verilir ve il acil sağlık müdürlükleri tarafından belirli aralıklarla denetime tabi tutulurlar. Fiziki ve teknik koşulu bozulmasına rağmen görev yalanların ellerinden ambulans ruhsatı gerekli görülürse alınır. Bu sebeple bu kadar sıkı ve kontrollü denetimler olduğu için ülkemizde çok fazla kacak ya da gerekli koşulu sağlamayan ambulans yoktur.

Tahsis ve ücret

Kiralık özel ambulans uygulaması neredeyse ülkenin her yerinde yapılmaktadır ve gerek kurumlar üzerinden gerek  kişiler üzerinden bu ambulanslara ulaşım oldukça kolaydır. Bu ambulanslar il içi ya da dışında hasta taşımak amacıyla kullanılabilir.

Gerekli kurumlarca belirlenen heyet ve ambulans şirketi olan kişileri temsilen bir komisyon kurulur ve bu komisyon her yıl il içi ve dışında ücret tarifesinin ne kadar olacağını, belirli bir kilometreden sonra kilometre başına ne kadar alınacağını kararlaştırır ve iki tarafın da murakıp olması neticesinde bu ücret tablosuna uyulur. Bu taşıma ücreti olarak belirlenen miktardır bunun dışında tıbbi müdahaleler ücrete ek olarak yapılır ve tahsis edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir